Na Urbane s Horbanom

S malou dušičkou ale s veľkým nasadením som zažil svoj prvý Urbanmarket Spring Edition 2018. Kto tam bol, ten sa nachodil, preskúmal a potešil. Ja som skúmal svoje obchodnícke možnosti a poviem to narovinu. Ak chceš iba postávať, musíš mať dobré nohy. Ak chceš aj zaujať, musíš mať dobrý tovar.  Ak chceš dačo aj predávať, rozprávaj sa s ľudmi. Prvý deň som postával a sledoval ako prúdia davy, pozerajú, neskúmajú, odchádzajú. Som neskúsený, ale to je v pohode.

Postupne som si vypracoval metodiku, ako osloviť a vysvetliť návštevníkom o čo ide. Že kartónový pultík na ktorom sú porozhadzované vizitky vyrobené z odpadových výrezov je iba taký prezentačný formát. Že to čo ponúkam visí na stene, i keď to odporúčam dať skôr na zem alebo do kúta. Že pridaná hodnota každej nádoby so stromčekou potlačou bude poukázaná na adopciu stromu v prvej súkromnej rezervácii Vlčia v pohorí Čergov. A na tom záleží!
Príjemným spestrením boli kolegovia predajcovia, s ktorými som zdielal 30 metrov stvorcových učebne na Fakulte architektúry, kde sa Urbanmarket konal. Kolegovia boli výhradne z česka a citil som sa v ich spoločnosti veľmi, veľmi fajn/VUCHU, EGGO, WOWODESIGN/. Svojou prítomnosťou ma potešila aj moja šikovná asistentka, ktorá to so mnou vydržala dokonca.

Prídem aj na budúce.

Urbanmarket_alljpg